Kapsulový šatník

Čo je to kapsulový šatník?


Jedným, teda dvomi slovami by sa dal kapsulový šatník popísať ako organizovaný minimalizmus. Tiež sa niekedy používa pojem kapsulový šatník alebo základy šatník. Princípom kapsulového šatníka je mať niekoľko základných kúskov, ktoré sa dajú medzi sebou ľubovoľne kombinovať. Niekoľko základných kúskov vrchného oblečenia, niekoľko spodného oblečenia, kvalitná obuv a doplnky - z tohto by sa mal skladať váš základ šatníka.

Na začiatok je potrebné upratať si v skrini a dať preč veci, ktoré nenosíme.cw_do clanku

V tomto bode si stačí položiť niekoľko otázok:

Mala som túto vec na sebe v poslednom roku? ÁNO/NIE

Sedí mi dobre? ÁNO/NIE

Cítim sa v nej dobre? ÁNO/NIE

Robí mi radosť? ÁNO/NIE

Ak ste na väčšinu otázok odpovedali NIE, môže tento kúsok s pokojným srdcom
odstrániť z vašej skrine - to neznamená vyhodiť do koša. V tomto prípade máte niekoľko možností. Môžete oblečenie predať, darovať kamarátke/rodine alebo na charitu. Pokiaľ máte kúskov veľa, môžete skúsiť usporiadať s kamarátkami bazárik.

Voľba štýlu

Teraz je na čase si ujasniť, aký štýl nosíte najčastejšie. Je to viac športová alebo skôr elegantná móda? Zamyslite sa nad tým, aké kúsky si obliekate najradšej. Nenosíte nikdy šaty, ani na spoločenské udalosti? Nemá cenu si ich kupovať ani pri skladaní základu šatníka. Dajte radšej prednosť elegantnému overalu alebo kostýmu, v ktorom sa budete cítiť lepšie, aj keď budete musieť mať formálny odev.

kapsulovy_satnik

Farby a strihy

Aké strihy a farby si vyberiete je len na vás. Niektorí ľudia dávajú prednosť farbám neutrálnym, tie sú jednoduché na kombináciu. Ak ste ale milovníkom farieb, nemusíte zúfať, pokojne môžete do svojho základu zahrnúť aj tie. Je to veľmi individuálne. Čo sa týka farieb, je vhodné si vybrať jednoduchú paletu, v ktorej si budete kúsky kupovať. Pokiaľ je na vás čierna príliš tvrdá, môžete siahnuť po tmavo modrej.

Teraz prichádza tá príjemnejšia časť – nakupovanie

 

kategorie - sk (5)   kategorie - sk (6)   kategorie - sk (7)

kategorie - sk (8)   kategorie - sk (9)   kategorie - sk (10)

kategorie - sk (11)   kategorie - sk (12)   kategorie - sk (1)

kategorie - sk (2)   kategorie - sk (3)   kategorie - sk (4)

Pre viac informácií o kapsulovom šatníku sledujte náš BLOG.