Domáce oblečenie nebolo na programe dňa, kým sa z neho nestala,, uniforma"

uvodni fotka - clanek - domaci obleceni 2

 

Priznajme si, že ako prišiel koronavírus, len u málokoho zohrával nákup domáceho oblečenia prvé miesto. V praxi to asi vyzeralo tak, že sa pozbierali staré tričká z hlbín nášho šatníka a k tomu nejaké pyžamové nohavice. S pribúdajúcimi dňami v izolácii sa naše preferencie ale mohli zmeniť a povedzme si úprimne, že k veselosti určite nepridá ani fakt, že sme celý deň existovali v pyžame. Práve cool teplákové súpravy, rôzne variácie svetrov a legín plnia funkciu nielen praktickú, ale robia nám dobre aj psychicky.

Všetko zlé je na niečo dobré, v tomto prípade by to mohlo byť zistenie, že oblečenie na doma má v skrini svoje čestné miesto. Táto doba a schopnosť firiem adaptovať sa na nečakanú situáciu zapríčinila väčší a zábavnejší výber z dámskeho domáceho oblečenia. Napríklad pri dámskych mikinách rozlišujeme viac ako len to, či sú na rozopínanie alebo cez hlavu. Veľkým hitom sú teraz krátke mikinové topy, ktoré sú veľmi sexy. Ovšem myslime aj na funkčnosť, nechceme predsa prechladnúť. Riešením tak môžu byť zateplené legíny. Tie s vysokým pásom aj krásne obtiahnu vašu postavu a vy sa budete cítiť komfortne.

Pochmúrne dni namiesto spomínania na prebdeté noci v klube a nachodené kilometre po obchodnom centre nahraďte tým, že budete krásna aj v teplákoch a vyťahanej mikine. Aj doma sa so svojím outfitom totiž môžete vyhrať. Mikinu vymeňte za kvalitné basic tričko a cez neho si oblečte elegantný a hrejivý dámsky sveter. Variácie materiálov, strihov a farieb sú zárukou, že aj napriek monotónnych dní v sebe opäť prebudíme kreativitu. Exotikou v domácom poňatí môže byť aj sveter na zips, kto by sa totiž chcel obťažovať so zapínaním gombíkov. Avšak najväčším benefitom tohto typu oblečenia je pohodlnosť. Zababušte sa do dlhého svetra, vyberte si svoj obľúbený hrnček na kávu či čaj a vidina osemhodinovej práce z domu získa úplne iný náboj.

V teplákovke za ležérnu krásku

A ak ste sa práve prebudila s náladou pod psa, nezúfajte. Absencia kreativity vo výbere oblečenia plne vynahradia teplákové súpravy. Variabilita strihov a farieb opäť zaistia to, že ak sa budete musieť počas dňa presunúť do mesta, budete pripravená. V tej správnej teplákovke rozhodne nebudete vyzerať zanedbane, naopak sa prejavíte ako ležérna kráska, ktorej záleží na tom, čo má na sebe aj v momente, keď spoločenské podujatia na chvíľu zmizli z našich diárov. K teplákovke potom pridajte tú časť oblečenia, ktorú sme až doteraz mohli nehanebne prehliadať. Ak ste hádali, že sa jedná o ponožky, nemýlili ste sa.

Kým predtým sme na ne moc nemysleli, dnes môžeme v uliciach sledovať prehliadku všemožných vzorov a farieb. Výrazné ponožky potom podčiarknu súpravu neutrálnej farby. Vy budete vyzerať, že ste myslela na každučký detail a pritom vám príprava zabrala sotva minútu. S nadchádzajúcim otepľovaním sa nohavice skracujú a výrobcovia prichádzajú na trh s teplákovými šortkami. Tie zlaďte rovnako farebnou mikinou s kapucňou, s ponožkami Nike či Adidas a máte postarané o jednoduchý a štýlový outfit. Nikdy by ma nenapadlo, koľko riadkov sa dá venovať práve domácemu oblečeniu, ale táto doba nám v mnohých veciach rozširuje obzory. Tak sa nebojte s módou experimentovať aj u seba doma.