Vrstvenie je to, o čo tu ide. Začína jar, čas na ukončenie nudnej šedi vďaka prešívaným jarným bundám a štýlovej obuvi

banner clanek

Síce nám začala astronomická jar, avšak pri pohľade z okna to tak nevyzerá. Napriek tomu sa pri striedajúcom sa počasí nemusíme zahaľovať do nudnej šedi. Dlhšie dni, vôňa prebúdzajúcej sa prírody a teplé počasie môžete privítať kombináciou štýlovej jarnej bundy so štýlovou a zároveň pohodlnou obuvou.

Jar pomaly ale isto klope na dvere a dámy nemusí vydesiť striedanie hustého sneženia s jasnou oblohou. Všetky chceme jediné, a to, aby sme si smelo mohli užívať obdobie, ktoré je na módu snáď najbohatšie. Vrstvenie oblečenia nemusí byť nutné zlo, môže to byť aj zábava. Zvlášť, ak siahneme po kúskoch, ktoré okrem toho, že nám pristanú, plnia aj úplne praktickú funkciu - pri pobehovaní po meste nám nebude chladno.

Snáď každá z nás netrpezlivo čaká, až odhodí beztvaré a často farebne nudné vrchné časti oblečenia a vymení ich za niečo ľahšie. Jarné bundy jednak zahrejú, ale tiež môžu hrať hlavnú úlohu vášho outfitu. Siahnite po farebne prešívanej bundičke, skombinujte ju s basic bielym tričkom či svetrom, ktorý zakasáte do ohrnutých jeansov a obujte si k nim členkové topánky, v ktorých sa vám po meste bude behať o niečo pohodlnejšie. Takto vás ani cez jarnú prehánku určite nikto neprehliadne.

Ak sa však musíte pohybovať v sychravom počasí a situácia si vyžaduje viac elegancie, nezúfajte. Siahnite vo svojom šatníku  napríklad po bavlnených šatách, ktoré sú pohodlné a zároveň zahrejú a na ne si kľudne oblečte elegantný jarný kabát. Pomyselnou čerešňou na torte potom môžu byť čižmy podľa vlastného výberu. Tie s hrubým podpätkom zaistia, že si neroztrháte pančuchy na klzkých dlažobných kockách. A akonáhle bude meteorologická predpoveď milosrdnejšia, siahnite po poltopánkach alebo mokasínach. Variabilita rôznych materiálov a farieb váš outfit môže povzniesť o level vyššie. Vďaka platforme vaše nohy budú navyše opticky dlhšie, a je jedno, či na sebe práve máte roztrhané džínsy alebo šaty. Poltopánky a mokasíny totiž nepatria len k návšteve administratívnych budov.

V dámskom kabáte aj inam než len do divadla

Predstava, že dámske kabátiky slúžia len pre formálne príležitosti, je len pre tých, ktorí sa boja experimentovať. Kúzlo tkvie vo výmene obuvi. Že vás z lodičiek na vysokom podpätku bolia nohy? Basic tenisky značky Adidas alebo Nike z vás môžu urobiť ležérnu krásku so štipkou elegancie. Funguje to aj naopak. Elegantná môžete byť práve aj v roztrhaných džínsach a o číslo väčším tričku. Tenisky vymeňte za lodičky v neutrálnej farbe a je to.

Pri aprílovom počasí ale buďte v strehu, nikdy neviete, či sa po tom čiernom mraku náhodou nevyjasní a vy tak budete potrebovať slnečné okuliare, ktoré váš outfit podčiarknu. Počas postupného čerpania vitamínu D odhadzujeme aj vrchné časti vŕšky, tak nech každý vie, že vy ste na to rozhodne pripravená a choďte s kožou na trh. Vyzdvihnite inak vcelku obyčajný outfit čiernym koženým sakom. Práve tento materiál z vás môže urobiť nežnú rebelku, ktorá sa nebojí experimentovať. Rafinovanosť si zaistíte, ak jarné sako doplníte opaskom, ktorý podčiarkne vaše krivky. Jarné blejzre a saká všetkých farieb a strihov z vás razom môžu urobiť tajomnou dievčinou, pri ktorej človek nevie, či ide zrovna na nejaké dôležité rokovanie alebo na posedenie s priateľmi. Nebojte sa tak striedavého počasia, vďaka nemu sa totiž môžete smelo vyhrať s výberom a kombináciou jarných bundičiek alebo obuvi.