Kraťasy: jeden z najvďačnejších kúskov šatníka. S čím ich kombinovať?

shutterstock_635599844

 

Leto je v plnom prúde, a zatiaľ čo teploty konečne stúpajú, túžba po vrstvení klesá. Je jeden kúsok, ktorý by určite v našom šatníku ale nemal chýbať a to sú kraťasy. A prečo? Sú pohodlné, praktické a ich variabilita je bezhraničná. Navyše plnia jednu základnú funkciu, ktorú v týchto dňoch vyžadujeme najviac - nie je v nich teplo.

Zlatým grálom medzi šortkami sú určite tie džínsové. Jednak sa hodia na bežné nosenie a dajú sa kombinovať k teniskám, ale aj k podpätkom. Hoci by sa ich výber môže zdať ako jasná voľba, stačí nahliadnuť na pulty obchodov. Opodstatneným hitom sú tie s vysokým pásom. Jednak zakryjú bruško a pekne vytvarujú postavu a potom ich aj môžete kombinovať s ľahkým crop topom. Dámske kraťasy v štýle Mom shorts umožňujú vďaka voľnejším nohaviciam to, že vám pri popobehnutí nevykukne pozadie. Do dámskych šortiek takéhoto strihu kľudne zakasejte oversize biele tričko a outfit obohaťte korálkovými náramkami alebo výraznými náušnicami a ihneď z vás bude ležérne kráska, ktorá ale myslela na každučký detail svojho oblečenia.

K džínsovým šortkám si môžete napríklad obliecť aj priľahlé body, cez ramená prehodiť elegantné sačko a hneď máte outfit úplné inej povahy. Nezaberie to pritom takmer žiadny čas, iba zmeníte obuv, doplnky a vrchný diel outfitu. Keď sme sa už zastavili pri skôr elegantnom štýle, nemôžeme nespomenúť koženkové šortky. Materiál, z ktorého má mnoho dám strach, napriek tomu sa jedná o kombináciu, ktorá rozhodne nie je vulgárna, ale krajne štýlová a elegantná. Hladkú rozviatu blúzku zajte za šortky s vysokým pásom z koženkového materiálu a k nim si obujte páskové črievičky. Outfit, ktorý sekne do kancelárie, ale aj večer do klubu.

Revolúcia s názvom Biker shorts

Revolúcia módneho sveta dorazila v podobe biker shorts. Hoci by sa mohlo zdať, že podľa názvu je jasné, aký účel tieto šortky majú, sme na omyle. Chystáte sa večer na party alebo s partnerom na večeru? Biker shorts krásne zvýraznia vaše krivky a nikde vás nebudú tlačiť. Ako vrchnú časť zvoľte oversize dlhšiu košeľu, kde necháte zmyselne vykukovať jedno rameno a pás zvýrazníte pásikom. Okamžite ste outfit skôr na doma pretransformovala do štýlu hodného červeného koberca. Tomuto strihu taktiež ale neodopierame základnú funkciu - a to, že k nim môžete zvoliť dlhšie tvarované tričko, cez chrbát prehodíte batôžtek a môžete smelo vyraziť na výlet. Milovníčky pohodlnosti určite siahnu po teplákových šortkách, v ktorých sa napríklad môžu vydať na dlhšiu cestu autom či obyčajnú prechádzku. V tomto článku sme si názorne ukázali, že šortky rozhodne patria do každej skrine. A čo viac? Môžete sa s nimi veselo vyhrať pri kombinovaní outfitov.