V papučiach do centra aj k vode. Prinášame tipy, s čím ich kombinovať

uvodni fotka - pantofle

 

Módny guru sa zľutoval nad zákazníčkami, keď plne legitimizoval nosenie papúč v uliciach. Obuv, ktorá bola doteraz známa len pod pojmom prezuvky a stretávali sme sa s ňou predovšetkým v útrobách škôl, je plne funkčná, rýdzo praktická a štýlová k rôznym outfitom. Prinášame vám tipy, ako štýlové papuče skombinovať so sukňou aj s nohavicami.

Keď sa povie leto, mnohí si predstavia krásne počasie, vôňu opaľovacieho krému a početné návštevy kúpaliska. Mne sa vždy vybaví to, ako je obliekanie naraz jednoduchšie. Ponáhľate sa? Stačí vkĺznuť do ramienkových šiat a hlavne si dlho nemusíte lámať hlavu, čo si obujete. Zázrak menom dámske papuče bol podľa mňa legitimizovaný práve z tohto dôvodu. Nielen že ich máte okamžite obuté a môžete smelo ďalej pokračovať v zhone, ale sú predovšetkým pohodlné, nikde vás netlačia a vaše nôžky môžu v lete „dýchať".


Vyhrať sa môžete navyše aj so štýlmi. Či už dnes chcete v uliciach vyzerať nežne, alebo naopak nemáte na rozviate sukne a našuchorené vlny náladu, obuť sa môžete rovnako. Elegantné šľapky na podpätku sa hravo hodia k letným šatám rôznych dĺžok, ale aj k skladanej sukni s voľnou letnou tunikou či tielkom. Ak chcete svoj elegantný outfit „vytuningovať", môžete siahnuť po papučiach s podpätkom alebo klinom. K takýmto topánkam si oblečte krásne džínsové šortky, cez ramená prehoďte farebné sačko a z dĺžky vašich nôh sa okoliu bude točiť hlava. Kompromis medzi - musím mať podpätky a chcem sa cítiť pohodlne, je práve kúpa elegantných papúč s podpätkom.


Ako som ale už spomínala na začiatku, najväčšia výhoda je rýchlosť, akou si môžete tieto topánky obuť. Ak sa ponáhľate kamkoľvek, nie je nič jednoduchšie ako si obliecť roztrhané džínsové šortky, do nich zakasať klasické tričko s krátkym rukávom, kruhy pod očami skryť pod veľkými okuliarmi a nohy nechať odpočívať v papučiach. Príde vám táto kombinácia povedomá z ulíc? Ženy vedia, prečo to takto nosia. Veľkým trendom sú papuče s aplikáciou plyšu alebo s veľkou sponou. Fantázii a štýlu sa medze nekladú.


Samozrejme papučiam nebudem odopierať ani tú najbanálnejšie funkciu, a to fakt, že takúto obuv potrebujeme napríklad aj k pohybu na klzkých dlaždiciach v plavárni, v kempe do sprchy alebo proste len na krátky presun z bodu A do bodu B. V týchto prípadoch nie je nič jednoduchšie než siahnuť po športových papučiach s logom vašej obľúbenej značky.


Hoci existuje mnoho variantov pre nosenie pohodlných papúč, je jedna vec, ktorá by pri voľbe športového aj elegantného štýlu chýbať nemala a to perfektne upravená pedikúra.