Aj v prírode môžeme byť módne. Stačí k tomu správne oblečenie

Kopie návrhu uvodni fotka - clanek - co na saty

 

Turistické oblečenie rozhodne nie je zanedbateľná kúpa. Trebárs v minulom roku sme okrem kostýmov skôr nakupovali športové kúsky kvôli letu trávenom práve v slovenských kotlinách. Pokiaľ si zaobstaráte pekné oblečenie na turistiku, tým lepšie si môžete pripadať. Aj v lese alebo na horách totiž môžeme vyzerať krásne. Okrem funkčnosti je možné na trhu nájsť štýlové oblečenie na turistiku.

Základom prípravy na turistický výlet je nepochybne výber oblečenia. Počasie je nevyspytateľné, avšak nemáme mnohokrát čas a priestor v batohu na to, aby sme si so sebou brali rôzne varianty outfitu. Riešime funkčnosť - teda, aby bolo teplé, alebo aby bolo čo najviac priedušné. Najjednoduchším variantom môže byť skombinovanie softshellovej bundy a nohavíc. Oživte tento z podstaty nudný outfit napríklad výraznou farbou. Samozrejme, v prírode vám nejde o to, aby vám ostatní chválili outfit, ale zvlášť dámam to môže urobiť dobre na duši. To, aby nám to pristalo, chceme predsa za každých okolností. Cez chrbát prehoďte batoh značky Nike, v ktorom budete mať dostatok tekutín, náhradné ponožky a trošku cukru na povzbudenie.

Samozrejme aj oblečenie na turistiku možno kombinovať, v tomto prípade záleží predovšetkým na počasí. Zlatým a nemenným grálom ale bude vždy správna športová obuv. Našťastie sa na internete človek dozvie bohaté informácie ohľadom vhodného výberu správnej obuvi. To isté platí aj pri výbere batohu, predsa sa len na výlet nevydáme len s kabelkou cez rameno. Avšak aj tu je možné na rôznych weboch naklikať batohy rôznych veľkostí, typov a značiek.

Potom záleží už len na tom, ako veľmi ste náchylné na nižšie teploty. Keď si človek nie je moc istý, či mu nebude veľmi veľká zima alebo naopak teplo, zlatá stredná cesta môže byť aj v podobe trojštvrťových legín s tričkom s krátkym rukávom a k tomu ľahšou bundičkou, pretože tú si môžete vždy dať dole a obmotať okolo pása. Elegantnejšia verzia v športovom poňatí potom môže byť voľba značkových legín s mikinou cez hlavu a v prípade chladnejšieho počasia zvoľte napríklad športovú zateplenú vestu – kratšiu či dlhšiu podľa gusta a máte vyhraté. Stávka na istotu potom môže byť vo forme teplákových súprav známych značiek. Turistické oblečenie rozhodne nie je žiadna nuda a tak isto ani to, že sa namiesto kaviarne chystáte objavovať krásy slovenskej prírody. Aj v prírode totiž môžete zažiariť.