Ako sa starať o kožené veci?

w0kx_hVw

 

Koža je prírodný produkt živočíšneho pôvodu, vyžaduje si teda aj pravidelné čistenie, výživu a impregnáciu. Bez tejto starostlivosti rýchlo stratí svoj vzhľad a vlastnosti. Stane sa tvrdou, vysušenou a matnou a farba vybledne. Správnu údržbu docielime najmä s použitím krémov pre starostlivosť o prírodnú kožu, napríklad vo forme sprejov pomocou impregnácie, alebo hubiek, ktoré kožu vyleštia, a taktiež aj krémom alebo gumou, ktoré čistia povrchové nečistoty. Vďaka týmto produktom dokážeme udržať kožené výrobky po dlhú dobu krásne, tak, aby ste si mohli výrobky užiť mnoho rokov.

Všetky ošetrovacie a čistiace postupy sa vykonávajú na suchom povrchu (na suchej koži). Je potrebné vyhnúť sa namáčaniu produktu. Ak koža navlhne, vysušte ju pri izbovej teplote mimo dosahu vykurovacích telies a radiátorov. Ak používate na údržbu kože akékoľvek výrobky, nezabudnite najskôr vykonať skúšku na menej viditeľnom mieste. K výrobe kože sa používajú rôzne tónovacie a farbiace prípravky, vďaka ktorým má rôzne vlastnosti (a odtiene). Z toho dôvodu môže reagovať odlišne na vodu a konzervačné látky.

VEROSTILO odporúča:

- Rovnomerne nanášajte krém na údržbu prírodnej kože, krúživými pohybmi ho vtierajte po celom povrchu kože, počkajte, až zaschne, potom kožu vyleštite suchou handričkou.
- Naneste sprejovú impregnáciu na povrch kože zo vzdialenosť asi 30 centimetrov, počkajte, až sa vstrebe, potom vyleštite suchou handričkou.
- Krém na čistenie kože - malé množstvo nesieme na jemnú handričku a jemne čistíme nečistoty z povrchu kože.
- Čistiaca hubka / guma - nečistoty niekoľkokrát utrite a potom ošetrite vyčistenú oblasť ošetrovacím krémom. Kožené výrobky by mali byť skladované na suchom, vetranom mieste.

ÚDRŽBA
Aby bolo možné účinne chrániť výrobky z prírodnej kože pred znečistením, zafarbením a udržať tak kožu v dobrom stave, mala by byť pred prvým použitím ošetrená prípravkami dostupnými na trhu.
Odporúčame špeciálne impregnačné prostriedky, ochranné i ošetrujúce krémy, ochranné a farebne osviežujúce pasty. Takéto prípravky zabraňujú absorpcii vody, olejov, alkoholov a nečistôt, takže neprenikajú kožou, ale zostávajú iba na jej povrchu.

POUŽITIE
Zakúpené produkty by mali byť používané v súlade s ich určením a s náležitou starostlivosťou. Počas používania by mala byť pred prvým použitím a počas používania dodržaná správna a systematická údržba (impregnácia) v súlade s odporúčaniami výrobcov produktov dostupných na trhu.

Zakúpené produkty:
1. nedávajte na vlhké miesta
2. nevystavujte dlhodobému slnečnému žiareniu
3. chráňte pred kontaktom s rozpúšťadlami a žieravinami
4. chráňte pred teplotami nad + 50 ° C a pod -15 ° C
5. chráňte pred dažďom a mrazom, aby nedošlo k popraskaniu a vysušeniu kože
6. sušte na miestach ďaleko od zdrojov tepla (radiátory, ohrievače, ventilátory s teplým vzduchom) - pod vplyvom horúceho vzduchu koža stvrdne, vysuší sa a stratí svoj lesk
7. akonáhle je produkt úplne suchý, ošetrite ho krémom alebo pastou na kožu
8. nevystavujte materiál vysokému zaťaženiu a namáhaniu, ktoré môže poškodiť citlivé prvky, ako sú rukoväte, popruhy atď.
9. vyvarujte sa dlhodobému treniu o iné povrchy a buďte opatrní s ostrými a drsnými predmetmi, ktoré môžu spôsobiť poškodenie

Prírodne zafarbená koža môže zafarbiť odev, najmä pri kontakte s vlhkosťou alebo potom. Aby sa týmto problémom predišlo, mala by byť koža pred prvým použitím impregnovaná.

ČISTENIE
Nečistoty je potrebné utrieť handričkou mierne navlhčenou vo vode a namazať ošetrovacím krémom. Silné nečistoty (zaschnuté nečistoty a hlboké škvrny) by mali byť odstránené v profesionálnych čistiarňach so špecializáciou na čistenie kože a semišu. Pre účinnú ochranu pred znečistením a zafarbením sa odporúča výrobky z prírodnej kože chrániť pred prvým použitím sprejom, pastou alebo ochranným krémom. Pri skladovaní ju ukladajte na miesta, ktoré zabraňujú prachu preniknúť do kože.