Privítajte prvé lúče slnka so správnymi okuliarmi

shutterstock_652365196

 

S prvými lúčmi slnka schovávame oči za tmavé sklíčka okuliarov. A ako sa blíži jar, nemali by sme výber slnečných okuliarov príliš podceňovať. Môžu podčiarknuť váš outfit, zakamuflovať prehýrený víkend, ale predovšetkým vaše oči budú chrániť pred mnohokrát bolestivými nepríjemnosťami. Ale ako vybrať tie správne? Prinášame pár tipov, vďaka ktorým bude výber slnečných okuliarov na internete o niečo príjemnejší.


Slnečné okuliare by mali byť povinná výbava každého z nás. Neviem, či je to nejaká psychológia, ale ak si vyberiem tie správne slnečné okuliare, cítim sa viac istá a viac sebavedomá. Nielenže svoje okolie môžete nehanebne pozorovať s pomocou zrkadlových skiel, zároveň predídete tomu, aby sa vám do očí zaniesla infekcia. Hoci je výber dámskych i pánskych slnečných okuliarov veľmi pestrý, pre mnohých to môže znamenať hodiny trvajúci beznádejný boj v nákupnom centre. Avšak, aj o túto možnosť sme teraz lockdownu prišli a všetka dilema sa prenáša do internetového priestoru. Napriek tomu ale nezúfajme.

Najdôležitejším faktorom je to, aby ste sa v nich cítili dobre a nikde vás netlačili. Výborným testom je aj to, že si ich nasadíte a predkloníte sa. Ak vám nedržia na nose, a naopak z neho schádzajú, môže sa stať, že pri ľahkom pobehnutí na električku nebudete riešiť len čas, ale aj diskomfort kvôli neustále zosúvajúcim sa okuliarom. A taký začiatok dňa nemusí byť práve ten najideálnejší.

Pre istejší výber začnime s typológiou tvaru tváre. Tí, ktorí majú oválnu tvár, tak majú vlastne vyhrané a môžu siahnuť po takmer akomkoľvek type dámskych a pánskych slnečných okuliarov. Ak sa ale chcete vyhnúť asymetrickému dojmu, vyhnite sa širokým rámom. Pri okrúhlej tvári potom radšej siahnite po obdĺžnikových a štvorcových tvaroch rámov, ktoré vašu tvár opticky predĺžia. Ak ste prírodou obdarení ostrými rysmi, vyskúšajte naopak okuliare guľaté alebo tiež takzvané pilotky. Ľudia s týmto tvarom tváre by mali siahnuť skôr po tenších rámoch, a naopak sa viac vyhrať s variabilitou tvaru okuliarov.

Srdcový alebo taktiež nazývaný trojuholníkový tvar tváre (najširšie miesto v spánkovej a lícnej oblasti sa postupne zužuje smerom k brade) najlepšie podčiarknu jemné tenké rámy skôr okrúhleho tvaru. Pre lepšiu predstavu, aké okuliare si človek vlastne má vybrať, určite pomôže internetová simulácia návštevy špecializovaného obchodu - kedy nasnímate svoju tvár cez web kameru a virtuálne si skúšate rôzne tvary okuliarov. Najdôležitejšie je totiž to, aby ste sa v nich cítili čo najlepšie a to aj napriek nejakým pomyselným normám. Pre romantické a extravagantné duše ponúkame aj okuliare do tvaru srdiečok. Okuliare s rôzne farebnými sklíčkami alebo také, vďaka ktorým sa budete cítiť ako prvorepubliková herečka. Práve potrebné okuliare pripomínajúce retro časy sú teraz veľmi v kurze. Tento predovšetkým praktický módny doplnok môže podčiarknuť nielen celý váš outfit, ale napovie toho veľa aj o vašej osobnosti.