Prinášame vám jarné „must haves“. Kúsky, s ktorými nešliapnete vedľa

Kopie návrhu uvodni fotka - clanek - domaci obleceni 2

 

Prírodu v rozpuku zatiaľ môžeme vidieť iba na obrázkoch z minulého roka. Medzi influencermi však koluje nový trend. Na sociálnych sieťach porovnávajú fotografie z apríla 2020 a z tohto roku. Kým vtedy sme sa už tešili z krásneho počasia, teraz sa nemôžeme zbaviť čiapok a teplých búnd. Šťastie ale praje pripraveným a lepšiu náladu si môžeme vykúzliť aspoň plánovaním jarných outfitov, ktoré v našich šatníkoch nemôžu chýbať. Tiež prinášame tipy, ako sa starať o koženkové bundy, ktoré medzi jarné „must haves“ bezpochyby patria.

Viete, ako si overiť, že prichádza jar? Keď pri pohľade z okna vidíte okoloidúcich v ľahkých dámskych bundičkách a s holými členkami, aby ešte lepšie vynikli ich naleštené jarné tenisky. Práve týmto dvom najvýraznejším kúskom sa budem v nasledujúcich riadkoch venovať. Začnime teda s obuvou. Jedným zo strašiakov mnohých z nás sú biele tenisky.

Obavy, že biele zostanú len na obrázku e-shopu, zahoďte preč. Samozrejme, je to trochu risk, ale napríklad klasické biele plátené Convers-ky by nemali chýbať v žiadnom šatníku. Sú veľmi jednoduché, hodia sa k preloženým džínsom aj k sukniam akéhokoľvek strihu. Práve možnosť ich rôzne kombinovať by Vás mala podnietiť k tomu, aby ste do svojho rozvrhu zaradila aj čistenie topánok. Pustite si k tomu Sex v meste, nalejte si vínko (samozrejme v rozumnej vzdialenosti od topánok) a spojte príjemné s užitočným.

Akonáhle sa dáte do jarných príprav, nezabúdajte však, že základom šatníkov by mali byť tenisky, povedzme so zvučným menom, či už ide o spomínané Converse alebo o dámske Nike či tie od Adidas. Značku ale môžete zatieniť prevedením.

Chcete svoj vzhľad spestriť? Čo tak klasické biele tenisky na platforme, ktoré vás urobia vyššou, bez toho aby ste svoje nohy mučila vysokými podpätkami. A nemali by sme báť ani farieb, veď práve tým manifestujeme príchod jari. A ak si práve hovoríte, že vám k šťastiu stačia len topánky biele alebo čierne, pozrime sa na to čisto z praktického hľadiska. Ponáhľate sa? Oblečte sa do neutrálnych farieb, cez seba prehoďte tmavý koženkový kabátik, ale inak vcelku nudný outfit rozbite farebnými teniskami. Ich farba môže ladiť napríklad aj s rámom vašich slnečných okuliarov, ktoré medzi jarné must haves rozhodne patria taktiež.

Ďalšou nevyhnutnosťou sú jarné dámske bundičky, ktoré existujú snáď vo všetkých prevedeniach. V uliciach asi najčastejšie môžeme vidieť tie koženkové. Vďaka rôznym variantom strihu a prevedenia môžete vyzerať ako žeravá motorkárka, alebo  aj ako nežná rockerka. Práve u koženkových bundičiek visí ale jeden veľký otáznik a to ten, ako sa o ne správne starať.

Strašiak menom čistenie koženkovej bundy

Môžete sa akokoľvek snažiť, ale jedného dňa sa aj tak zašpiní. Niektoré koženky môžete už ľahko vyprať v práčke. Či je to aj váš prípad, nájdete na štítku vo vnútri bundy. Potom ju ale dajte do práčky naruby a nastavte požadovanú teplotu, najšetrnejší prací program s minimom otáčok a bez aviváže.

Ak ste však stále podozrievavé, očistite bundu lokálne najprv navlhčenou handričkou / hubkou s mydlovou vodou. Pokiaľ bude však najhoršie, siahnite po špeciálnych prípravkoch na koženku. Poradiť by vám mali v špecializovaných obchodoch alebo v čistiarni, kde v prípade najväčšej núdze môžete bundičku aj nechať.

S postupným otepľovaním by ste sa mali obliecť aj do trendu posledných rokov – do džínsovej bundy. Rovno ale odhoďte domnienku, že denimový materiál sa hodí zas a len k denimu. Hoci máme džínsovinu spojenú skôr s ležérnym štýlom, rôzne strihy týchto bundičiek môžete skombinovať aj letnými vzorovanými šaty, s malými čiernymi šatami, alebo dokonca aj s tými elegantnými. Práve k šatám si môžete obliecť dlhú aj krátku verziu dámskej džínsovej bundy, fantázii sa medze nekladú. Jednoznačným benefitom je fakt, že džínsová bunda sa dá nosiť na akýkoľvek spôsob a rozhodne patrí do vášho šatníka. A ak by ste to snáď nemohla niektorá z vás vydržať do príchodu milosrdnejšieho počasia, nezúfajte.

Denimové bundy sa totiž vyrábajú už aj s vnútorným kožúškom, ktorý vás zahreje. Tiež si môžete obliecť sveter či mikinu a v oboch prípadoch bude džínsová bundička na vrchu vyzerať famózne. Práve široká dostupnosť všemožných strihov môže dámam pekne zamotať hlavu. Ak ste menšieho vzrastu, radíme zvoliť radšej kratšiu verziu tejto bundičky, v dlhšej variante by ste mohla vyzerať, že ste bundu ukradla svojmu náprotivku a opticky by ste vyzerala ešte nižšia. Avšak pre výber platí len jedno pravidlo, a to také, aby ste sa v tom cítila dobre. Na ničom inom totiž nezáleží.