Oživte šaty vďaka štýlovému kabátiku alebo svetru

uvodni fotka - clanek - co na saty

Šaty by rozhodne mali byť neoddeliteľnou súčasťou dámskej skrine. Okrem praktickosti sľubujú predovšetkým pohodlie. Častou otázkou ale je, aký vhodný kabátik cez ne prehodiť? V našom článku zistíte, že je to jednoduchšie, než sa môže na prvý pohľad zdať.


Existuje asi jediné kritérium pri premýšľaní nad tým, čo si prehodiť cez šaty - počasie a typ udalosti. Je totiž jasné, že ak máte napríklad schôdzku so svojím obchodným partnerom, hodilo by sa cez ne prehodiť malé čierne sako alebo farebný jarný kabátik. Práve dámske jarné kabátiky sú zárukou štýlu a povznesenie outfitu o level vyššie. Fantázii sa medze nekladú, a to ide ruka v ruke aj s variabilitou strihov, materiálov a farieb. Že si v jednoduchých šatách pripadáte nudne? Prehoďte si cez ramená kabátik so vzorom alebo farebné dámske sako a zaiste vás nikto neprehliadne. K nim si obujte členkové topánky s podpätkom alebo čižmy a máte vyhraté.


Hitom posledných dní sú aj rôzne sety - kedy na sebe máte ramienkové bavlnené šaty a na nich oversize rozpínací sveter s gombíkmi z rovnakého materiálu a rovnakej farby. Akonáhle to počasie dovolí, farebne neutrálnemu outfitu dodáte štýl tým, keď necháte jedno rameno z pod svetra vykuknúť. Komplet doplňte farebnou crossbody kabelkou a remienkovými sandálkami. Opäť tu máme úplne jednoduchý štýl, ktorý ale potvrdzuje, že niekedy je menej viac. Tento štýl sa hodí k šatám, ktoré skôr obopínajú postavu. Môžeme povedať, že ak sa chceme obliecť do niečoho ,, štýlového "- malo by sa to týkať len jedného kusu oblečenia. Ak svoje krivky chcete dať na obdiv, ale zároveň nezmrznúť, tak krátky dámsky sveter či bolerko môže byť tou správnou voľbou.


Pokiaľ naopak uvažujeme o šatách v štýle Boho s volánikmi, ako najvhodnejšia vrchná časť sa ponúka krátka džínsová bundička. Čo sa týka obuvi, opäť záleží na vás. Ku kombinácii nežných volánikov a rebelskej džínsoviny sa hodia ako pásikové črievičky, tak aj plátené tenisky. Ak sa rozhodnete pre romantickejší štýl, nebojte sa zariskovať aj s doplnkami a outfit doplňte elegantnou listovou kabelkou. Ak volíte radšej pohodlie, nemusíte sa hanbiť si napríklad cez outfit prehodiť štýlovú ľadvinku.


V závere sa neubránim moralizovaniu, že šaty by naozaj mali mať svoje čestné miesto v každom šatníku. Akonáhle si ich oblečiete, zvyšok outfitu už netreba toľko riešiť. Nemusíte kombinovať, aké tričko sa hodí práve k týmto džínsom a tak ďalej. Zaručujú rýchlosť v tom, že ak nestíhate - šaty to vždy zachránia. Zároveň ale umožňujú sa aj viac vyhrať s ostatnými doplnkami.